fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Moda po niemiecku …

    Część nastolatków lubi wyróżniać się z tłumu. Dotyczy to przede wszystkim dziewczyn, jednak w ostatnich latach „moda na modę” dosięgła także chłopców. Wiele osób inspiruje się stylizacjami z czasopism modowych lub śledzi blogi popularnych szafiarek. Czym jest moda dla nastolatków? Odpowiednie stylizacje pomagają im nie tyle wyrazić siebie, ile pokazać, że są na topie i znają najnowsze trendy, a przy okazji chwalą się, w jaki sposób się modnie ubierać.
    Podczas lekcji języka niemieckiego u p. Makus uczniowie utrwalili słownictwo związane z modą, wykonali zadania interaktywne oraz pracowali nad wszystkimi sprawnościami językowymi. Na lekcji przećwiczyliśmy także zagadnienie gramatyczne: zaimki dzierżawcze i osobowe.