fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Nasi uczniowie w Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

  Dziś (16.09) nasi uczniowie z klas 2 i 3 LO uczący się biologii na poziomie rozszerzonym, odwiedzili Centrum Symulacji Medycznej – jedno z najnowocześniejszych obiektów szkolących studentów kierunków medycznych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

  Obiekt składa się z 35 sal dydaktycznych, są to:  blok operacyjny, sala intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, symulator ambulansu, sala porodowa, sala opieki pielęgniarskiej, a także pracownie umiejętności technicznych, klinicznych i chirurgicznych. Jest także pracownia USG i endoskopii z najnowocześniejszym sprzętem pomiarowym.

  12 fantomów może płakać, mówić, odczuwać ból, niczym prawdziwi pacjenci. Każdy student podczas ćwiczeń jest nagrywany i obserwowany przez trenera. Podjęte decyzje są później analizowane na ekranach. Tu jeszcze można się pomylić.

  Naszych uczniów, którym nieobce są nowoczesne technologie zafascynował fakt, iż wszystko można zaprogramować, wybierając daną chorobę, potrzebną aktualnie do nauki.

  Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem!

  Dzisiejsze zajęcia z pewnością, dla jeszcze „niezdecydowanych” okazały się pomocne w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów i zawodu.