Nasi uczniowie w Instytucie Biologii

„Biologiczna” grupa naszych uczniów z klas II i III uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Biologii US.

Uczniowie pobierali własne DNA z jamy ustnej i rozdzielali jego fragmenty za pomocą elektroforezy.

Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technikami pracy w laboratorium i

laboratoryjnym. Szczególne emocje wzbudziły pipety automatyczne😀.

Mamy nadzieję, że te zajęcia będą miały znaczenie przy podejmowaniu przez naszych uczniów w przyszłości decyzji odnośnie kierunków dalszego kształcenia, a także będą pomocne w przyswajaniu przez nich jedynie teoretycznych wiadomości dotyczących genetyki molekularnej.

Moim uczniom dziękuję za zaangażowanie w wykonywane zadania, duży poziom kultury osobistej i miłą atmosferę podczas zajęć. Pani Sylwii Kowalczyk oraz Annie Sielskiej za pomoc w organizacji  interesujących zajęć i opiekę nad młodzieżą.