• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Nasi uczniowie w Instytucie Biologii

  „Biologiczna” grupa naszych uczniów z klas II i III uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Instytucie Biologii US. 

  Uczniowie pobierali własne DNA z jamy ustnej i rozdzielali jego fragmenty za pomocą elektroforezy.

  Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technikami pracy w laboratorium i

  laboratoryjnym. Szczególne emocje wzbudziły pipety automatyczne😀.

  Mamy nadzieję, że te zajęcia będą miały znaczenie przy podejmowaniu przez naszych uczniów w przyszłości decyzji odnośnie kierunków dalszego kształcenia, a także będą pomocne w przyswajaniu przez nich jedynie teoretycznych wiadomości dotyczących genetyki molekularnej.

  Moim uczniom dziękuję za zaangażowanie w wykonywane zadania, duży poziom kultury osobistej i miłą atmosferę podczas zajęć. Pani Sylwii Kowalczyk oraz Annie Sielskiej za pomoc w organizacji  interesujących zajęć i opiekę nad młodzieżą.

  Skip to content