fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Nauka języka japońskiego w naszej szkole.

  To wspaniałe, że pierwsza lekcja języka japońskiego w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie była udana! Nauka hiragany, powitań i pożegnań to fantastyczny początek przygody z japońskim. Pamiętajcie, że regularna praktyka i zaangażowanie pomogą wam osiągnąć sukces w nauce tego pięknego języka. Uczniowie uczyli się kaligrafii japońskiej, otrzymali japoński papier do pisania oraz materiały w formie tradycyjnej oraz do nauki na iPadzie. Każdy z uczniów będzie także korzystać z Quizleta i lingosa do nauki słownictwa i pisania.

  Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie dodatkowej pomocy w nauce japońskiego, nie wahajcie się pytać swojego nauczyciela. Warto również korzystać z dodatkowych materiałów edukacyjnych, książek, kursów online czy aplikacji do nauki języka japońskiego, aby umocnić swoje umiejętności.

  Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka japońskiego, a te zależą od indywidualnych zainteresowań i celów każdej osoby. Oto kilka argumentów, dlaczego warto podjąć naukę japońskiego:

  1. Kultura i Sztuka: Japonia ma bogatą i fascynującą kulturę, obejmującą sztukę, muzykę, literaturę, teatr, architekturę i tradycje. Zrozumienie języka pozwala lepiej zgłębić te aspekty kultury, przekształcając podróże do Japonii w głębokie doświadczenie.
  2. Praca i Kariera: W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym znajomość języka japońskiego może być atutem zawodowym. Jeśli planujesz pracować z japońskimi firmami lub w dziedzinach związanych z technologią, inżynierią, finansami czy turystyką, znajomość japońskiego może otworzyć przed tobą nowe możliwości kariery.
  3. Podróże: Podróżując po Japonii, znajomość języka z pewnością zwiększa autonomię i umożliwia bardziej autentyczne doświadczenia. Lokalni mieszkańcy docenią chęć zrozumienia ich języka, co często prowadzi do bardziej głębokiego zanurzenia się w kulturę i lepszej komunikacji.
  4. Edukacja: Jeżeli interesuje cię nauka na japońskich uczelniach, zrozumienie języka jest kluczowe. W Japonii istnieje wiele renomowanych uniwersytetów i instytucji edukacyjnych, które przyciągają studentów z całego świata.
  5. Pasja do Anime i Mangi: Jeżeli jesteś miłośnikiem japońskiego anime, mangi czy kultury pop, nauka języka pozwoli ci na bezpośrednie zrozumienie źródeł tych dzieł oraz komunikację z fanami na całym świecie.
  6. Rozwój Osobisty: Nauka języka obcego rozwija zdolności kognitywne, poprawia pamięć, kreatywność oraz zdolności komunikacyjne. Jest to również wyjątkowe wyzwanie, które rozwija wytrwałość i samodyscyplinę.
  7. Przyjaźń i Relacje: Jeżeli masz japońskich przyjaciół lub planujesz nawiązać relacje z Japończykami, umiejętność posługiwania się ich językiem z pewnością ułatwi komunikację i zacieśni więzi.

  Nauka japońskiego może być wymagająca, ale jednocześnie satysfakcjonująca. Niezależnie od powodu, dla którego decydujesz się na naukę japońskiego, zdobycie tej umiejętności otworzy przed tobą fascynujący świat kultury, historii i nowych możliwości.

  Język japoński jest fascynujący, a nauka hiragany to pierwszy krok do zrozumienia tej bogatej kultury. Pamiętajcie, że cierpliwość i regularna praktyka są kluczowe. Ġanbatte kudasai! (Powodzenia!)

  Na kolejnej lekcji będziemy kontynuować naukę hiragany i poznamy więcej przydatnych zwrotów. Do zobaczenia!