fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Nauka nowego alfabetu na japońskim

  Dziś na lekcji japońskiego skupiliśmy się na nauce katakany, jednej z dwóch japońskich sylabariuszy. Tematem dzisiejszej lekcji było opanowanie katakan rżąd od a do o.

  Na początku lekcji omówiliśmy znaczenie katakan oraz różnice między katakaną a hiraganą. Katakana jest używana głównie do zapisywania wyrazów pochodzenia zagranicznego, nazw własnych i terminów specjalistycznych.

  Następnie przeszliśmy do nauki konkretnych znaków katakany, zaczynając od “ア” (a) i kończąc na “ヲ” (o). Uczestnicy mieli okazję praktykować wymowę, czytanie i pisanie każdego znaku, aby lepiej zrozumieć strukturę katakan.

  W trakcie lekcji korzystaliśmy z różnych interaktywnych metod, takich jak quizy, ćwiczenia z użyciem flashcards oraz dialogi, aby uczestnicy mieli szansę praktykować swoje umiejętności w praktyce.

  Podczas zajęć zachęcamy naszych uczniów do dzielenia się swoimi postępami, zadawania pytań i wymiany doświadczeń. Atmosfera jest zawsze przyjazna, a nauczyciel stara się dostosować tempo zajęć do różnych poziomów zaawansowania uczestników.