fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • O WOLNOŚCI, która kruszy mury

  Podczas dni projektów edukacyjnych klasa 2bl zrealizowała projekt “O wolności, która kruszy mury”.

  WOLNOŚĆ może przyjmować różne wymiary i być postrzegana z różnych perspektyw. Jakie były drogi do wolności w Polsce, Niemczech, Ukrainie, Izraelu i Chinach? Nasza młodzież aktywnie pracowała w grupach, rozważając znaczenie wolności w różnych kulturach i społeczeństwach.

  Jednym z głównych elementów projektu było tworzenie kolaży, które miały oddać nasze osobiste wyobrażenia na temat wolności. To była nie tylko okazja do wyrażenia własnej twórczości, ale także głębszej refleksji nad tym, co wolność oznacza dla każdego z nas.

  Na zakończenie projektu nasi uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi pracami i przemyśleniami z innymi grupami. To był magiczny moment, kiedy to, co stworzyli, stało się punktem wyjścia do fascynujących dyskusji.

  Dzisiejszy projekt był pełen muzyki, ponieważ nie można mówić o wolności, nie wspominając o twórczości tak wybitnych artystów jak Jacek Kaczmarski, Pink Floyd, Chłopcy z Placu Broni czy Kult… Muzyka towarzyszyła nam przez cały projekt, dostarczając dodatkowej warstwy emocji i inspiracji.

  Jesteśmy dumni z zaangażowania i kreatywności naszych uczniów. To była nie tylko lekcja historii i kultury, ale także nauka o tym, jak ważne jest poszanowanie różnorodności i dążenie do wspólnego zrozumienia.

  Wolność to nie tylko idea, to również wartość, którą warto pielęgnować i przekazywać dalej. Mam nadzieję, że nasz projekt pomógł naszym uczniom lepiej zrozumieć, co wolność oznacza dla nich i dla innych. Niech to doświadczenie będzie dla nas inspiracją do dalszej pracy i rozwoju.