„Piękno kształtem jest miłości…” – spotkanie z poezją w 200 rocznicę urodzin C. K. Norwida

21 września nasi uczniowie, z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida, uczestniczyli w rozmowie z dr hab. Karolem Samselem.

Licealiści mieli okazję wcielić się w rolę studentów filologii polskiej i odkryć na nowo dorobek literacki romantycznego twórcy. W dodatku badacz literatury zachęcił naszych uczniów do rozmowy na temat: prawdy, piękna, historii oraz narodu w utworach autora ,,Vade-mecum’’.

W dyskusji pojawiły się również odwołania do artykułów zawartych w najnowszym wydaniu ,,eleWatora’’ – szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego, poświęconego życiu i twórczości Norwida.