fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Pierwszy miesiąc nauki języka japońskiego w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie: Spotkanie z Kulturą i Hiraganą

  W I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie rozpoczęły się zajęcia z języka japońskiego, co jest dla uczniów nie tylko interesującym wyzwaniem, ale także fascynującym wglądem w japońską kulturę. Już od miesiąca młodzi adeptów języka kraju kwitnącej wiśni uczą się podstaw języka japońskiego i poznają fascynujący świat Japonii.

  Lekcje języka japońskiego odbywają się raz w tygodniu, w soboty, przez dwie godziny. To nie tylko okazja do nauki języka, ale także niezwykłe doświadczenie kulturowe. Uczniowie mieli okazję spróbować japońskich przysmaków i napojów, co dodatkowo urozmaiciło zajęcia i pozwoliło na zanurzenie się w smakach kraju, którego język się uczą.

  Jednak nauka języka japońskiego to nie tylko kulinarne doznania, ale także pogłębianie wiedzy o kulturze tego fascynującego kraju. Uczniowie mieli okazję poznać nie tylko podstawy języka, ale także zwyczaje i tradycje Japonii. Dzięki temu zdobywają unikalne spojrzenie na świat i zyskują nowe perspektywy.

  W trakcie pierwszego miesiąca nauki języka japońskiego uczniowie zdobyli już sporo wiedzy. Na zajęciach przyswoili podstawowe znaki pisma japońskiego – hiraganę. Hiragana to jeden z dwóch japońskich sylabariuszy, który jest niezwykle ważny dla nauki języka japońskiego. Uczniowie są już w stanie rozpoznać i pisać 25 znaków hiragany, co stanowi solidną podstawę do dalszej nauki.

  Poza umiejętnościami pisania, uczniowie nauczyli się także komunikować się w języku japońskim. Potrafią się przedstawić, co jest kluczowe w nawiązywaniu kontaktów z native speakerami. Ponadto, zdobyli wiedzę na temat japońskich liczb do 99 oraz dni tygodnia, nazw miesięcy i pór roku. To umożliwia im nie tylko porozumiewanie się w codziennych sytuacjach, ale także lepsze zrozumienie kalendarza i tradycji japońskich.

  Nauka języka japońskiego w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym to nie tylko zajęcia, ale także podróż w fascynujący świat Japonii. Uczniowie zdobywają nie tylko umiejętności językowe, ale także wnikliwe zrozumienie kultury tego kraju. Dla wielu z nich jest to niezwykle inspirujące i motywujące do dalszej nauki.

  Jest to także doskonały przykład tego, jak nauka języka może być połączona z doświadczeniem kulturowym, co sprawia, że jest bardziej przystępna i atrakcyjna dla uczniów. Po pierwszym miesiącu nauki języka japońskiego w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie można powiedzieć, że to nie tylko nauka, to prawdziwa podróż do Japonii.