fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Projekt interdyscyplinarny – twórczość Jakuba Różalskiego

  Uczniowie z klasy 1 BL we wtorek – podczas projektu interdyscyplinarnego – poznali twórczość Jakuba Różalskiego. Pierwszoklasiści na samym początku zapoznali się z antologią tekstów ,,Inne światy”. 

   Następnie – korzystając z programów graficznych, rozmów z nauczycielami, załączonych w prezentacji linków – stworzyli projekt gry planszowej. Pytania, które przygotowywali dla graczy nawiązywały do literatury, historii sztuki, filozofii oraz językoznawstwa.

   Uczniowie zakochali się w pracach Maksymiliana Gierymskiego, Aleksandra Gierymskiego oraz Józefa Chełmońskiego, co pozwoliło im później lepiej zrozumieć nawiązania do dzieł, które pojawiły się w filmie ,,Chłopi”. 

   Należy również dodać, że młodzież – podczas układania pytań – starała się poprawnie zinterpretować oraz odnieść do własnego życia jeden z fragmentów ,,Państwa” Platona.