fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Projekt społeczny na rzecz profilaktyki HIV: Budowanie Świadomości i Promowanie Zdrowego Stylu Życia

  Dnia 26 marca 2024 roku, nasza szkoła miała przyjemność gościć wybitnego specjalistę, dr Katarzynę Maciejewską, która podzieliła się swoją wiedzą na temat profilaktyki HIV z naszą społecznością szkolną. Prelekcja, którą wygłosiła, otworzyła oczy na wiele istotnych kwestii związanych z tym wirusem oraz sposobami jego zapobiegania. Jednakże, niech ta prelekcja nie będzie jedynie punktem kulminacyjnym, ale zarzewiem do rozpoczęcia ambitnego projektu społecznego na rzecz profilaktyki HIV w naszej szkole.

  Cel Projektu: Głównym celem naszego projektu społecznego będzie zwiększenie świadomości społecznej na temat wirusa HIV, promowanie zdrowego stylu życia oraz edukacja na temat skutecznych metod zapobiegania zakażeniom HIV.

  Dlaczego to ważne? Profilaktyka HIV nie dotyczy wyłącznie jednostkowej troski o zdrowie, ale także ma ogromne znaczenie społeczne. Poprzez edukację i promowanie zdrowych zachowań możemy zmniejszyć liczbę nowych przypadków zakażenia, co przekłada się na poprawę jakości życia całej społeczności.

  Zapraszamy do Udziału! Ten projekt społeczny to nie tylko inicjatywa szkoły, ale także szansa dla każdego z nas, aby włączyć się w działania na rzecz dobra wspólnego. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do aktywnego udziału w naszych działaniach. Razem możemy wpłynąć na zmianę i stworzyć środowisko, które promuje zdrowie i akceptację.

  Razem możemy uczynić naszą społeczność bardziej świadomą, zdrowszą i bardziej wspierającą w walce z HIV/AIDS.