Projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii „AI Kompas”

Dnia 8 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spotkaniu na temat sztucznej inteligencji. Podczas tego wydarzenia, osoby obecne mogły dowiedzieć się nie tylko o tym, jak działa sztuczna inteligencja (AI), ale również o jej różnych zaletach, wadach oraz różnorodnych sposobach jej wykorzystania. Spotkanie było prowadzone przez pana Jakuba Śledziowskiego, który w bardzo interesujący sposób przedstawił zgromadzonym, w jaki sposób sztuczna inteligencja może kształtować naszą przyszłość. Głównym celem naszego projektu społecznego jest nie tylko dostarczenie informacji i edukacja na temat sztucznej inteligencji, ale także ukazanie, w jaki sposób ta technologia może być pomocna w życiu i przyszłości, pomimo licznych negatywnych aspektów, jakie AI może posiadać. Nasze spotkanie miało na celu ukazanie wszystkich tych omawianych tematów oraz nie tylko. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do dalszego poznawania AI jako użytecznego narzędzia dla nas wszystkich.