fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Przyjaźń po niemiecku …

  Na lekcji języka niemieckiego u p. Makusa uczniowie zapoznali się z tematem: 

  • przyjaźń
  • uczucia
  • określanie cech charakteru
  • opis obrazka 
  • opis przyjaciela/przyjaciółki

  Młodzież potrzebuje przyjaciół. Trzeba się przecież komuś zwierzyć, kto jest w jakimś sensie podobny do nas, ma podobne przeżycia, kłopoty, radości – najlepiej więc, gdy jest rówieśnikiem. Ma się wspólne zainteresowania, doświadczenia, a może nawet i hobby. W życiu spotyka się mnóstwo różnych ludzi, a gdy ma się naście lat jeszcze nie jest nam łatwo rozeznać się w tym, komu warto powierzyć nasze uczucie przyjaźni. Dlatego podczas lekcji niemieckiego uczniowie zastanawiali się, co to jest przyjaźń, tworzyli mapy mentalne, słuchali nagrań w języku niemieckim oraz czytali różnego rodzaju teksty na temat przyjaźni i przyjaciół. Podsumowaniem lekcji była nauka słownictwa w Quizlet live. 

  Przebieg lekcji pokazuje krótki film.