,,RADOŚĆ W CZASACH ZARAZY” iTunes U

Język polski online by Izabela Bembenek-Kloc

,,RADOŚĆ W CZASACH ZARAZY” iTunes U

Idea zajęć: wydobyć uniwersalizm lęków, doświadczeń pokoleniowych, klimatu epoki w analogii do pandemii XXI wieku.

1. Wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji zdalnej pozwoliło  młodzieży na inne, twórcze, oryginalne spojrzenie na kulturę Młodej Polski.
    2. W aplikacji room planner uczniowie zaprojektowali dom dla młodopolskich artystów. Należało wprowadzić elementy wiedzy o życiu i twórczości artystów, by materiał końcowy, projekt architektoniczny, oddawał klimat epoki.
    3. W programie Sketchup uczeń wykonał projekt wizualizacji wnętrz malarzy młodopolskich. Chciał oddać fascynację Moneta irysami i pasje architektoniczne Wyspiańskiego.
    4. Na platformie baamboozle.com uczniowie układali gry związane ze światopoglądem młodopolskim. Dekadentyzm, schopenhaueryzm, bohema.
    5. W Zoom Cloud Meetings młodzież przygotowała salon bohemy artystycznej przełomu wieków XIX/XX. Filmy publikowano na youtube.
    6. Escape room Młodej Polski będzie finalnym zadaniem uczniowskim, proponuję to w formie mentimeter.
    BEST SENIOR podjęli działania online w celu wdrożenia seniorów w zdalną komunkację. Są w trakcie przygotowywania filmów instruktażowych i scenariuszy live-ów.

Poniźej materiały z zajęć