fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Reality Composer na informatyce w języku angielskim

    Dzięki rozszerzonej rzeczywistości  aplikacja Reality Composer pozwala ona na dodanie obiektów 3D i umieszczenie w scenie iPada. Aplikacja daje możliwość zmiany wyglądu obiektów 3D. Możliwe jest także animowanie obiektów w konkretnym czasie oraz zmiana dynamiki ich ruchu. Gotowy projekt może zostać udostępniony znajomym.

    Aplikacja pozwala na zmianę wyglądu obiektów 3D, ustawianie ich reakcji na prawa fizyki oraz dodawanie akcji, które będą wykonane np. poprzez stuknięcie w ekran, obrócenie iPhone’a itp. Możliwe jest animowanie obiektów w zadanym czasie i zmiana dynamiki ich poruszania. Gotowe projekty i sceny można udostępniać znajomym. Uczniowie tworzyli start rakiety w rozszerzonej rzeczywistości – wszystko oczywiście w języku angielskim.