fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Spacer po Warszawach “Lalki” Prusa.

    Klasy 2CL I DL w trakcie omawiania “lalki” Bolesława Prusa korzystają z różnych pomocy tworzonych przez profesjonalistów. Tym razem spacerowali po Warszawie z utworu Prusa dzięki Centrum Humanistyki Cyfrowej i Instytutowi Badań  Literackich – twórców projektu Nowa PanoRama Literatury Polskiej. Każdy przystanek opatrzony jest filmem – miniwykladem badaczy literatury drugiej połowy XIX wieku, m.in. profesor Ewy Paczoskiej. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czego Prus w panoramie Warszawy nie pokazał i dlaczego to zrobił. Dowiedzieli się również, dlaczego wybrał Paryż na kontrastującą z Warszawą stolicę, a nie uwielbiany przez niego Londyn.