Spotkanie z Bartoszem Arłukowiczem

We wrześniu naszą szkołę odwiedził znakomity gość europoseł Bartosz Arłukowicz. Na godzinnym spotkaniu, na którym uczniowie swobodnie zadawali pytania pan Bartek (jak prosił do siebie mówić) w sposób wywarzony i konkretny opowiadał o sobie, swoich początkach w polityce i ogromnym doświadczeniu jakie zdobył pracując w polskim parlamencie oraz obecnie w parlamencie Europejskim.

Przedstawiając się mówił o sobie jako polityku ale wielokrotnie podkreślał, że jest przede wszystkim lekarzem i szczecinianinem. Uczniowie pytali się o interesujące ich i wydaje się wszystkich Polaków kwestie. Padały m.in. pytania o zatrucie Odry, wysoką inflację, praworządność i obecną pozycję Polski w relacjach międzynarodowych. Na koniec pan minister obiecał połączyć się na żywo z naszą szkołą by oprowadzić nas z kamerą po budynku parlamentu europejskiego i opowiedzieć nam o nim oraz swojej pracy.