fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Spotkanie z przedstawicielami fundacji DKMS

    Fundacja DKMS jest największą bazą niespokrewnionych potencjalnych Dawców szpiku w Polsce – w ciągu 10 lat działalności Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 436 000* potencjalnych Dawców. Aż 6158* spośród nich oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste, dając tym samym szansę na nowe życie Pacjentom z Polski i całego świata. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny, promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

    W naszej szkole odbyło się spotkanie online z przedstawicielami DKMS, nasi uczniowie, którzy są pełnoletni mogli zostać dawcami szpiku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.