• Powiedz Stop Depresji

3 kwietnia uczniowie klas 1, 2 i 3 naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią psycholog Iwoną Knitter na temat depresji wśród młodzieży. Podczas spotkania, nasze koleżanki i koledzy mieli okazję dowiedzieć się nie tylko czym jest depresja, ale także jak sobie z nią radzić. Depresja to choroba, która coraz częściej pojawia się nie tylko wśród dorosłych, ale również dotyka młodzież i nawet dzieci. Duża część naszej społeczności nie zdaje sobie sprawy z powagi tej choroby, nie potrafi jej odróżnić od złych dni, sami siebie diagnozują, a są też osoby, które ignorują sygnały wysyłane im przez znajomych. Nasze spotkanie miało na celu otworzyć oczy naszym uczniom i uświadomić ich na temat tej choroby. Pani Iwona przeprowadziła niezwykle ciekawe spotkanie, które dodatkowo edukowało naszych uczniów w temacie depresji. Naszym głównym celem jest uświadomienie młodzieży, jak poważnym problemem jest depresja oraz że nie powinniśmy bagatelizować tego problemu, promowanie walki z depresją oraz edukacja w zakresie tej choroby. Dziękujemy za uwagę. Projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii „Powiedz Stop Depresji”.

Julia Nowak, Liliana Bielewicz, Antonina Sulikowska i Tobiasz Śliwiński