Jest to bezprecedensowy i prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania – podają organizatorzy.

Jak czytamy dalej, “dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań. Ich starsi koledzy i koleżanki, którzy z powodzeniem przeszli przez ten proces, pomogą im skompletować dokumenty oraz przesłać aplikację na wybrane uczelnie. Program obejmuje również warsztaty prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady i Konsulatu USA oraz Komisji Fulbrighta”.

Udział w programie jest bezpłatny, przeznaczony dla uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia undergraduate w USA w roku akademickim 2021-22.

Zgłoszenia można przesyłać do 17 listopada przez stronę http://educationusa.pl/program-mentoringowy/

Zakres i forma wsparcia w ramach Education USA Mentoring Program

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje:

  • Comiesięczne wirtualne spotkania uczestników z doradcami, podczas których będą omawiane poszczególne etapy procesu rekrutacji na studia w USA;
  • Dwudniowe intensywne szkolenie w Warszawie;
  • Indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego na każdym etapie przygotowania aplikacji;
  • Warsztaty z wypełniania Common App, SAT, ACT, TOEFL i pisania esejów;
  • Materiały informacyjne, w tym podręczniki do nauki do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS;
  • Ponadto uczestnicy dostaną wsparcie indywidualnych Mentorów – polskich lub amerykańskich absolwentów uczelni amerykańskich – którzy podzielą się swoim doświadczeniem i poprowadzą ich przez proces ubiegania się o studia w USA.

Więcej informacji o programie:

http://educationusa.pl/program-mentoringowy/

Program jest też przedstawiony na stronie Ambasady USA:

Polish: https://pl.usembassy.gov/pl/educationusa_program/