fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Stypendium w Niemczech dla naszej uczennicy

  Nasz uczennica Antonina Rzewuska wyjedzie w dniach 27.02.23-04.04.23 na stypendium do prywatnego gimnazjum STIFTUNG LOUISENLUND. Tosia będzie uczestniczyła w zajęciach w klasie o profilu IB.

  Gratulujemy.

  A oto co Antonina mówi o sobie:

  Nazywam się Tosia Rzewuska, jestem uczennicą pierwszej klasy liceum w naszej szkole. W klasie 8 szkoły podstawowej otrzymałam tytuł laureata za zajęcia pierwszego miejsca w województwie z konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Szkołę podstawową zakończyłam świadectwem z wyróżnieniem. Moje starania zostały docenione i zostało mi przyznane stypendium. Niezwykła szansa, żeby przez jakiś czas uczyć się w eksluzywnej szkole Louisenlund w klasie IB. Jest to dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby nie tylko  wykorzystać moją znajomość języków angielskiego i niemieckiego w praktyce, ale także poznać nowe, ciekawe osoby z całego świata. Wierzę, że czas spędzony tam na nauce i mieszkaniu w internacie nauczy mnie też wielu przydatnych cech takich jak odpowiedzialność i pracowitość. Będzie to dla mnie zdecydowany i kontrolowany krok w dorosłość. 

  Poza szkołą interesuję się modą i projektowaniem ubioru. Spędzam dużo czasu na rysowaniu i przenoszeniu moich pomysłów na papier. Jestem w trakcie nauki szycia. Moim tegorocznym celem jest sprawienie, żeby zaprojektowane przeze mnie stroje mogły wreszcie stać się prawdziwe i zdatne do noszenia. Od wielu lat gram w tenisa, a w tym roku zaczęłam naukę gry na gitarze.