Sukces I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie na Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie osiągnęło znaczący sukces w ramach tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. To już dziesiąta, rekordowa edycja tej prestiżowej inicjatywy, w której wzięło udział około 7,5 tysiąca młodych ludzi realizujących projekty społeczne na terenie całej Polski. Nasza szkoła może poszczycić się wyjątkowym wynikiem – aż 39 zrealizowanych projektów społecznych, co dało nam czwarte miejsce w kraju w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii.

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii

Ranking ten wyróżnia szkoły, które aktywnie wspierają swoich uczniów w realizacji działań społecznych, przyczyniając się do rozwoju ich kompetencji i postaw obywatelskich. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie znalazło się w czołówce, pokazując, że nasze działania przynoszą wymierne efekty i inspirują młodzież do podejmowania inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności.

Złote Wilki – Społeczne Oscary dla Młodych

W ramach finałowej gali wręczenia Złotych Wilków, czyli społecznych Oscarów dla młodych, głos zabrali między innymi prezeska Fundacji Zwolnieni z Teorii Paula Bruszewska, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Prezes ING Bank Śląski Brunon Bartkiewicz, Pierwsza Wiceprezes BGK Marta Postuła oraz Dyrektor Group Public Affairs & ESG Allegro Marta Mikliszańska. Swoje słowa skierowali do finalistów i finalistek, podkreślając znaczenie ich pracy i zaangażowania w projekty społeczne.

Projekt “Torby Dobroci”

Nasza szkoła może być szczególnie dumna z nagrody Złotego Wilka w kategorii społeczność lokalna za projekt “Torby Dobroci”. To pierwsze w historii liceum takie wyróżnienie, które dodatkowo zostało uzupełnione o Brązowego i Srebrnego Wilka. “Torby Dobroci” to inicjatywa, która zyskała uznanie za swoją innowacyjność i realny wpływ na lokalną społeczność, dostarczając potrzebującym nie tylko materialnej pomocy, ale także wzmacniając więzi międzyludzkie.

Osiągnięcia uczniów I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii są dowodem na to, że młodzież potrafi skutecznie działać na rzecz społeczności lokalnej, rozwijając przy tym swoje umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i liderskie. Nasze sukcesy motywują do dalszej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań, które nie tylko wzbogacają życie szkoły, ale przede wszystkim realnie wpływają na otaczający nas świat.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom, dziękujemy za ich trud i poświęcenie, i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych edycjach Olimpiady Zwolnieni z Teorii!