fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Święto Hanami

  W dniu 30 kwietnia 2024 roku I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie przemieniło się w kawałek Japonii podczas święta Hanami, które zgromadziło zarówno uczniów, jak i nauczycieli w fascynującej podróży przez japońską kulturę. Organizowane przez szkołę wydarzenie było prawdziwym festiwalem orientalnych doświadczeń, pełnym kolorów, smaków i tradycji.

  W trakcie tego niezwykłego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które przybliżyły im tajniki japońskiej sztuki, języka i kuchni. Jednym z głównych punktów programu było poćwiczenie japońskiego pisma pod okiem pana Makusa, nauczyciela języka japońskiego, który z pasją dzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z uczniami.

  Podczas warsztatów uczniowie mogli nauczyć się podstawowych zwrotów w języku japońskim, co było nie tylko fascynującym wyzwaniem, ale także okazją do otwarcia się na nową kulturę i sposób myślenia. Również atmosfera święta Hanami sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń między uczniami, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie.

  Jednak to nie wszystko, co przygotowano podczas tego wyjątkowego dnia. Niezapomnianym elementem były tradycyjne wiśniowe lody japońskie, które cieszyły podniebienia uczestników, oferując nie tylko orzeźwienie, ale także kulinarną podróż do dalekiej Azji. Lody te zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez cukiernię Fresh Gelatto Sezamkowa, która zadbała o autentyczny smak i aromat tradycyjnych przysmaków japońskich.

  Święto Hanami w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie nie tylko przybliżyło uczniom japońską kulturę i tradycje, ale także stanowiło doskonałą okazję do integracji społeczności szkolnej oraz poszerzenia horyzontów poprzez naukę i doświadczenie czegoś zupełnie nowego i egzotycznego. To wydarzenie nie tylko dostarczyło rozrywki i przyjemności, ale również inspiracji do dalszego poznawania świata i jego różnorodności.