fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Święto szkoły oraz ślubowanie nowych uczniów

  W auli Centrum Kultury Stara Rzeźnia w Szczecinie zebrali się uczniowie klas pierwszych I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie klas VII Szkoły Mistrzostwa Sportowego FASE wraz ze swoimi rodzicami.  Był to wyjątkowy dzień, pełen emocji, nowych wrażeń i obietnic. Dziesiątki par oczu świeciły ekscytacją, a usta uśmiechały się szeroko, gdyż nadszedł czas, który dla wielu z nich był początkiem ważnego etapu życia. 

  Podczas kolejnych lat nauki uczniowie będą mieli okazję skorzystać z niezwykłej szansy i podróżować po świecie. Uczniowie obejrzeli film z naszymi absolwentami. Wśród nich znaleźli się ci, którzy wybrali się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odkrywali tajemnice Nowego Jorku, ci, którzy pobyli w magicznym świecie Australii, zwiedzając zarówno surowe obszary pustyni, jak i tętniące życiem rafy koralowej. Nie brakowało także tych, którzy zanurzyli się w historii Europy, przechadzając się ulicami Paryża czy zwiedzając starożytne zabytki Rzymu. Byli też śmiałkowie, którzy odkrywali tajemnicze zakamarki Azji, doświadczając egzotycznych kultur i tradycji.

  Te podróże nie tylko poszerzały horyzonty uczniów, ale także kształtowały ich charaktery, ucząc otwartości, tolerancji i zdolności porozumiewania się w wielokulturowym środowisku. Po powrocie do rodzimej szkoły ci uczniowie stali się nie tylko źródłem cennych doświadczeń, ale także inspiracją dla młodszych kolegów.

  Następnie przyszedł czas na samo ślubowanie. Uczniowie wstali z miejsc, a na ich twarzach malowało się podniecenie i powaga. Ich głosy brzmiały donośnie, gdy w jednym akordzie powtarzali słowa ślubowania.

  Z czasem ci sami uczniowie, którzy tego dnia złożyli ślubowanie, staną się starszymi kolegami, mentorami dla nowych roczników. To właśnie w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie rozpoczynają się nowe przyjaźnie, rodzą się marzenia o przyszłości, a każdy dzień jest okazją do nauki i osobistego rozwoju.