fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Szkolny Przegląd Teatralny

  Dnia 21 marca 2023 odbył się XXIX Przegląd Teatralny w naszej szkole. Wydarzenie te odbywa się regularnie od początków działaności liceum, a jedynie dwa przerwy spowodowane były pandemią. Tym razem przegląd odbywał się auli Pałacu Młodzieży. Prowadzącymi byli Hanna Hurning i Piotr Wolski z klasy 3BL. W jury konkursu zasiedli Pani Dyrektor Iwona Stypuła Dworak, Pan Andrzej Piotrowski, Pani Psycholog Jonanna Alicka oraz gość specjalny – absolwentka naszej szkoły – Pani Elżbieta Wieland.
  Siedem klas przedstawiło swoje sztuki teatralne:
  klasa 1aL – „Dwóch wieszczów”

  klasa 1bl – „Karykatura przez 3A”

  klasa 1cL – „Mityczna przestrzeń”

  klasa 2aL – „Mam wiarę”

  klasa 3aL – „Dzień w LO Piwoni”

  klasa 3bL – „Program Kuby Wojewódzkiego”

  klasas 8FaL -„Fase ma klasę”

  Trzecie miejsce zajęła klasa 1CL, drugie miejsce – klasa 8FA, a pierwsze – klasa 1AL. Jednocześnie nagrodę publiczności za najlepszą sztukę dostała klasa 8fa, a nagrodę publiczności dla najlepszego aktora – Jakub Gibniewski z klasy 3BL.
  Podczas przeglądu odbył się także finał konkursu retorycznego Ars Bene Dicendi, który wygrała Hanna Hurning z klasy 3BL.
  Gratulujemy wszystkim laureatom.