• Szkolny Przegląd Teatralny

Dnia 21 marca 2023 odbył się XXIX Przegląd Teatralny w naszej szkole. Wydarzenie te odbywa się regularnie od początków działaności liceum, a jedynie dwa przerwy spowodowane były pandemią. Tym razem przegląd odbywał się auli Pałacu Młodzieży. Prowadzącymi byli Hanna Hurning i Piotr Wolski z klasy 3BL. W jury konkursu zasiedli Pani Dyrektor Iwona Stypuła Dworak, Pan Andrzej Piotrowski, Pani Psycholog Jonanna Alicka oraz gość specjalny – absolwentka naszej szkoły – Pani Elżbieta Wieland.
    Siedem klas przedstawiło swoje sztuki teatralne:
    klasa 1aL – „Dwóch wieszczów”

klasa 1bl – „Karykatura przez 3A”

klasa 1cL – „Mityczna przestrzeń”

klasa 2aL – „Mam wiarę”

klasa 3aL – „Dzień w LO Piwoni”

klasa 3bL – „Program Kuby Wojewódzkiego”

klasas 8FaL -„Fase ma klasę”

Trzecie miejsce zajęła klasa 1CL, drugie miejsce – klasa 8FA, a pierwsze – klasa 1AL. Jednocześnie nagrodę publiczności za najlepszą sztukę dostała klasa 8fa, a nagrodę publiczności dla najlepszego aktora – Jakub Gibniewski z klasy 3BL.
    Podczas przeglądu odbył się także finał konkursu retorycznego Ars Bene Dicendi, który wygrała Hanna Hurning z klasy 3BL.
    Gratulujemy wszystkim laureatom.