• Szkolny Przegląd Teatralny

21 marca nasi uczniowie wzięli udział w XXVIII Szkolnym Przeglądzie Teatralnym. W tym roku tematem przewodnim był motyw lustra. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że można rozumieć i odczytywać go na wiele sposobów. Klasy w swoich spektaklach nawiązywały więc do bajek, literatury powszechnej, poczucia własnej wartości, różnego typu uzależnień, nowych technologii oraz własnych doświadczeń.

Zmagania uczniów oceniało jury, którego przewodniczącą była absolwentka naszej szkoły – Elżbieta Wieland.

Pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności otrzymała klasa 3 AL, której udało się przenieść widownię do świata niekończącego się nigdy teleturnieju. Ponadto najlepszym aktorem został jego prowadzący – Mikołaj Gorczyca.

Podczas przeglądu odbył się również ostatni etap konkursu retorycznego. Mistrzem Artis Bene Dicendi została Pola Frankiewicz.

rpt