• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Szkolny Przegląd Teatralny

  21 marca nasi uczniowie wzięli udział w XXVIII Szkolnym Przeglądzie Teatralnym. W tym roku tematem przewodnim był motyw lustra. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że można rozumieć i odczytywać go na wiele sposobów. Klasy w swoich spektaklach nawiązywały więc do bajek, literatury powszechnej, poczucia własnej wartości, różnego typu uzależnień, nowych technologii oraz własnych doświadczeń.

  Zmagania uczniów oceniało jury, którego przewodniczącą była absolwentka naszej szkoły – Elżbieta Wieland.

  Pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności otrzymała klasa 3 AL, której udało się przenieść widownię do świata niekończącego się nigdy teleturnieju. Ponadto najlepszym aktorem został jego prowadzący – Mikołaj Gorczyca.

  Podczas przeglądu odbył się również ostatni etap konkursu retorycznego. Mistrzem Artis Bene Dicendi została Pola Frankiewicz.

  rpt
  Skip to content