fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Szlachetna paczka – dziękujemy

  W tym roku w naszej szkole uczniowie klasy 7A wraz z wychowawcą Danielem Makusem wybrali rodzinę pani Ewy do obdarowania jej Szlachetną Paczką.

  Opis rodziny:

  Pani Ewa i jej partner Piotr od lat tworzą kochającą się rodzinę, razem wychowują trzech synów. Jednak z najstarszym synem mają problemy wychowawcze i w związku z tym przydzielono im asystenta rodziny. Niestety stało się to za późno i Dominik trafił do ośrodka szkolno- wychowawczego, przebywa w nim do dnia dzisiejszego. Na domiar złego w kwietniu pani Ewa straciła pracę. W związku z pandemią mamie trudno jest teraz znaleźć nową. Cały ciężar utrzymania rodziny spadł na pana Piotra. Rodzina mieszka w wynajmowanym mieszkaniu. Wypłata pana Piotra i 500+ to cały przychód rodziny( 3919 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania rodziny 2345 zł pozostaje im na życie ok. 390 zł na osobę.

  Piękno rodziny:

  Rodzice pomimo trudności finansowych starają się zapewnić chłopcom to co najlepsze. Pan Piotr bierze dodatkowe godziny pracy. Rodzina w wolnych chwilach aktywnie spędza czas. Cała rodzina z pasją gra w piłkę nożną. Chłopcy są już małymi ekspertami w tej dziedzinie, a Robert Lewandowski jest ich idolem. W przyszłości chcieliby być tacy jak on. Pani Ewa ma zdolności manualne, jej partner za zaoszczędzone pieniądze w lepszych czasach kupił jej zestaw do robienia paznokci hybrydowych. Pani Ewa zgłębia wiedzę praktyczną, aby z hobby mogła zrobić pożytek i dorobić do budżetu domowego. Pan Piotr jest ekspertem od finansów domowych. Jest bardzo oddany partnerce i kocha swoją rodzinę ponad wszystko. Pani Ewa chciałaby znaleźć pracę, a cała rodzina marzy, aby Dominik wrócił już do domu, bardzo za nim tęsknią.

  Po 2 tygodniowej akcji udało się uzbierać wszystkie kluczowe przedmioty oraz przedmioty dodatkowe oraz artykuły żywnościowe. Dla Pani Ewy rodzice uczniów zasponsorowali profesjonalny kurs stylizacji paznokci.

  Dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów i rodziców naszej szkoły, szczególnie wszystkim z klasy 7A oraz klas 1A, 2A, 2B oraz 3 liceum.

  Wielki finał odbędzie się w dniu 12 grudnia 2020, fundacja Szlachetna Paczka zgodziła się, abyśmy osobiście dostarczyli naszą paczkę do rodziny!

  Oto co udało nam się zebrać i spakować: