• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Sztuczna inteligencja na lekcji języka niemieckiego

  W dzisiejszym cyfrowym świecie technologia odgrywa coraz większą rolę w procesie nauczania i uczenia się. Jednym z najnowszych narzędzi, które wzbogaca doświadczenie edukacyjne, jest Adobe Firefly. Ta zaawansowana platforma do tworzenia interaktywnych treści wizualnych oferuje niezliczone możliwości dla nauczycieli języka, poszukujących innowacyjnych sposobów na angażowanie uczniów i ułatwianie im nauki języka.

  Na ostatniej lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez Panią Agatę Herlig, uczniowie mieli okazję eksplorować możliwości sztucznej inteligencji. Jednym z zadań było odwzorowanie stroju, który widzieli na zdjęciu, jak najwierniej. Po wpisaniu odpowiedniego opisu w języku niemieckim, udało im się stworzyć podobny “outfit”.

  Następnie, pod wpływem swojej wyobraźni, uczniowie zaczęli tworzyć niezwykle oryginalne zdania w języku niemieckim, które ilustrowali przy użyciu narzędzia Adobe Firefly.

  Adobe Firefly stanowi wszechstronne narzędzie, które umożliwia nauczycielom tworzenie inspirujących, interaktywnych i efektywnych lekcji języka. Dzięki temu uczniowie mają możliwość zgłębiania materiału w ciekawy i atrakcyjny sposób, co przyczynia się do ich sukcesu edukacyjnego i rozwijania kompetencji językowych.

  Skip to content