fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Sztuka, która porusza: Uczniowie na spektaklu „ My, dzieci z Dzieci z Dworca ZOO

  W dniu 8.03.2024 r., uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spektaklu baletowym „My dzieci z Dworca Zoo” w Operze na Zamku w Szczecinie. Przedstawienie, oparte na bestsellerowej książce Christiane F., towarzyszyło nam w podróży przez mroczną rzeczywistość narkotykowej uzależnienia w Berlinie lat 70.

  Wielka rola muzyki w spektaklu jest niezaprzeczalna – ikona rocka, David Bowie, oraz kompozycje Valgeira Sigurðssona i The Chopin Project Ólafura Arnaldsa wnikliwie oddają atmosferę opowieści. Wizualna moc inscenizacji oraz doskonała gra tancerzy wyróżniają ten spektakl jako wyjątkowe wydarzenie teatralne.

  Uczniom niezmiernie podobało się przeżycie spektaklu “Dzieci z Dworca ZOO” w Operze na Zamku w Szczecinie. Ich entuzjazm i zaangażowanie były widoczne od pierwszych chwil, gdy zajmowali miejsca w teatralnych fotelach. Nie tylko podczas spektaklu, ale także po jego zakończeniu, rozmowy wśród uczniów odbijały się od murów szkoły.