fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Tatry Wysokie na Słowacji

  Środa przywitała nas piękną pogodą. Czas na Wysokie Tatry, a dokładniej na Štrbské Pleso, czyli Szczyrbskie Jezioro na Słowacji.

  To najwyżej położona osada w Tatrach (1346 m n.p.m.) miejscowość uzdrowiskowa, malowniczo ulokowana na brzegu górskiego jeziora noszącego tę samą nazwę.

  Piękne widoki podziwialiśmy spacerując wokół jeziora lub z łódki. Szlak usłany jest niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju roślinnością. Z tablic rozstawionych wzdłuż drogi dowiedzieliśmy się bardzo wiele o faunie i florze tego urokliwego zakątka. W jednym z zaułków odnaleźliśmy pomnik kpt. Štefana Morávkę i kpt. Jána Rašo poległych bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego. Idąc dalej napotkaliśmy miejsce upamiętniające Masę Halamovą – słowacką poetkę, pisarkę i tłumaczkę.

  Na pamiątkę tej fantastycznej przygody kupiliśmy słowackie słodkości i zrobiliśmy mnóstwo zdjęć 🙂