fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Tornado w szklance wody.

    W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 8FAS ,na lekcji geografii omawiali lekcję na temat,,Tornada i cyklony tropikalne w Ameryce Północnej”. Uczniowie na początku lekcji wykonali doświadczenie prezentujące powstawanie tornada w szklance wody.Wszyscy chętnie wykonali doświadczenie.Następnie na podstawie prezentacji omówiliśmy mechanizm powstawania tornad oraz ich skutki.Poznaliśmy też budowę cyklonów tropikalnych oraz omówiliśmy miejsca występowania tych zjawisk w Ameryce Północnej i na świecie.Na koniec lekcji obejrzeliśmy film dotyczący tego przerażającego zjawiska.Uczniowie byli bardzo zadowoleni z lekcji i zainteresowani zjawiskami zachodzącymi na naszej planecie.