fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Uczymy się zawodów po niemiecku

  Nabywanie i rozwijanie umiejętności językowych wymaga systematyczności i – co za tym idzie – samodyscypliny.

  Aby rozwijać się w tym kierunku, warto przede wszystkim znaleźć motywację. Duże znaczenie ma również wybór metody – adekwatnej do predyspozycji i oczekiwań ucznia.

  Podczas lekcji zdalnej języka niemieckiego u p. Makusa uczniowie grupy początkującej poznali i utrwalili słownictwo z zakresu: praca, zawody, wykonywanie pracy.

  Lekcja opierała się o zestaw słownictwa w aplikacji Quizlet, następie uczniowie wykonali kartę pracy wraz z rozumieniem ze słuchu. Po utrwaleniu i poznaniu słownictwa uczniowie rozpoczęli rywalizację w grę edukacyjną: Berufe stworzoną dla uczniów. Lubimy opowieści, ciekawi nas co będzie dalej, a taka gra z fabułą i elementem wejścia w rolę, sprawia, że nie jesteśmy jedynie odbiorcami opowieści, ale jej twórcami i mamy wpływ na to co się wydarzy.