fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Warsztaty “Wolność słowa a hejt”

    Warsztaty “Wolność słowa a hejt i mowa nienawiści” to spotkania z młodzieżą w ramach edukacji prawnej. Prawdziwa i dramatyczna historia młodej dziewczyny jest punktem wyjścia do rozmowy o tym, dlaczego obrażamy innego człowieka, co z tego mamy i czy potrafimy żyć z konsekwencjami naszych działań. Druga część zajęć to przekazanie informacji o odpowiedzialności prawnej za czyny związane z hejtem i mową nienawiści. Wskazanie, że już bardzo młodzi ludzie odpowiadają w świetle prawa za swoje działania. Omawiane są przesłanki takiej odpowiedzialności wraz z przykładami konkretnych spraw trafiających do sądów. Dużo uwagi poświęcamy działaniom dzieci i młodzieży w Internecie oraz skutkom takich działań i zagrożeń zarówno obecnych, jak i wpływających na przyszłość.