fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Wiedza o kulturze w liceum

    Czy można sobie wyobrazić większą niespodziankę niż kreatywność, otwartość na wyzwania i kapitalne pomysły uczniowskie w ramach tak marginalnego przedmiotu, jakim jest wiedza o kulturze? Otóż nasi licealiści dali się ponieść fantazji i stworzyli profile społecznościowe wybitnym artystom. Vermeer, Picasso, Dali, Warhol to ikony kultury, więc jak poznać ich dzieła, by ożyły na naszych oczach i by rozpalały do żywego? Tylko narzędziami, którymi żyje dzisiaj pokolenie Z, pokolenie urodzonych w świecie z Internetem. Social Media pomogły. Snapchat, Instagram, Facebook pozwoliły licealistom bawić się w sztukę!
    Ten nasz wspólny projekt polonistek ujrzał wreszcie światło dzienne i potwierdził, że zmieniać trzeba tylko narzędzia i metody, a kultura wciąż będzie zachwycać…