fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Wielkie zwycięstwo w ogólnopolskiej olimpiadzie ZWOLNIENI Z TEORII

  Wielka jest potęga DZIAŁANIA!

  Uczniowie I PLO zostali finalistami ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii!

  ,,Szczecin dla młodych”, ,,Best Senior” i ,,Podaruj jeden dzień” to trzy autorskie i zwycięskie projekty!

  Projekty społeczne realizowane są w rozmaitych obszarach: reklamy społecznej, wydarzenia publicznego, projektu technologicznego, zbiórki charytatywnej. 

  Nasi uczniowie podjęli we wrześniu wyzwanie wykreowania reklamy społecznej i dwóch wydarzeń publicznych. Skupili się na środowisku lokalnym, promując swoje miasto. Ten projekt pokazał światu licealistów Bruno Boczkowskiego, Arkadiusza Makucha i Mikołaja Gorczycę! Chłopcy postanowili odsłonić piękno swojego miasta, skupili się także na miejscach owianych tajemnicami. Pozyskali dwunastu sponsorów dla swojego projektu i zakupili sprzęt fotograficzny, aby w profesjonalny sposób nagrać filmy i publikować je na You Tube. Nawiązali współpracę m.in. z Radiem Eska, „Kurierem Szczecińskim”, SyNaPo, Szczecin By Drone. Pokazali Szczecin, jakiego młodzi ludzie nie znają.

  ,,Best Senior” to wizja, jaką stworzyli Emilia Michalczyk, Weronika Fiedorowicz, Francesca Blumel, Gracjan Urbańczyk, Michał Lisiewicz, Adam Dziełak i Filip Łykowski. Zapragnęli dać Seniorom ducha nowoczesności, pokazać im narzędzia współczesnej komunikacji, zachęcić do nowego stylu życia, na miarę XXI wieku. Od początku wierzyli, że relacje międzypokoleniowe mogą przynieść wiele dobrego i obalić problem starzejącego się społeczeństwa. Nawiązali współpracę z fundacjami, np. Humanum (B)est. Weszli do świata mediów, radia i prasy, promując swój projekt. Znaleźli sponsorów. Zorganizowali warsztaty z ekologii i grę miejską dla swoich beneficjentów. Dokonali niemożliwego w pandemii – zaprosili Seniorów do sieci, pokazali im moc komunikatorów, nagrali z nimi film ,,#zostań w domu”.

  ,,Podaruj komuś dzień” przygotowały uczennice: Dominika Bożejowska, Justyna Ignaczak, Weronika Weryk i Dafne Wydrych. Pochyliły się nad dziećmi, które spędzają czas w jednym ze szczecińskich szpitali. Wykreowały dla nich działania, które miały umilić czas w chorobie. Zaprojektowały działania plastyczne: origami, budowle z papieru, karty walentynkowe czy ozdobne plakaty. Nawet zorganizowały dla jednej dziewczynki konkurs recytatorski, w którym ta nie mogła wziąć udziału. Lekcję z empatii zdały na 6!

  WIELKA JEST POTĘGA DZIAŁANIA.

  UCZEŃ XXI WIEKU JEST NA NIĄ OTWARTY…