fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • WOK – spacer badawczy

    Lekcja wiedzy o kulturze zamieniła się dziś w spacer badawczy. Uczniowie klasy 1b przemierzali znane im osiedle Zawadzkiego. Dziś jednak rozglądali się i obserwowali przestrzeń. Oceniali, czy jest ona przyjazna, funkcjonalna, dospołeczna czy raczej odspołeczna i taka, którą szybko się mija. Uczniowie zwracali uwagę na organizację przestrzeni dla społeczności i ze społecznością. Rozmawiali m.in. o sposobach wyznaczania dróg i ścieżek. Na koniec młodzież sprawdziła funkcjonalność przestrzeni rekreacyjnej przy Netto Arenie. Kolejna lekcja będzie kontynuacją dzisiejszej – uczniowie w aplikacjach będą projektować funkcjonalne przyjazne przestrzenie w miejscach, które dziś takie nie są. Przestrzeń jest ważną kategorią kulturową. Jej wygląd bardzo często ma wpływ na ludzkie odczucia.