fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Wycieczka klas maturalnych

    Nie samą nauką człowiek żyje, nawet w klasie maturalnej 🙂 Tak więc, o świcie wyruszyliśmy z Dworca Głównego do miasta wolności – Gdańska. Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego obcowaliśmy z miejscami, na których swoje piętno odcisnęła historia – i ta bardzo odległa , i ta bliższa… Poczuliśmy dramatyzm dziejów w Europejskim Centrum Solidarności i w  Muzeum II Wojny ŚwiatowejStatkiem pirackim dotarliśmy na Westerplatte. Byliśmy w miejscach tragicznych sporów i decyzji – dawnych i współczesnych… Łapaliśmy promienie prawdziwie letniego słońca, spacerując po plaży, starówce… Przechadzki po przedwojennej ulicy Gdańska z pewnością nie da się tak szybko zapomnieć !  Na zawsze w naszej pamięci pozostaną chwile spędzone w Malborku – świat średniowiecznych rycerzy wielu z nas ponownie oczarował… Podczas wycieczki doświadczaliśmy wyjątkowych emocji ! Zobaczyliśmy film 25 lat niewinności oparty na losach Tomka Komendy i …. zaniemówiliśmy… Szok to słowo, które odmienialiśmy przez wszystkie przypadki ! Gdańsk nas po prostu …. urzekł, przeszliśmy mnóstwo kilometrów, zwiedziliśmy wiele miejsc, odświeżyliśmy sobie naszą wiedzę historyczną, zarówno tęnajnowsząjak i tę odleglejsząDoświadczyliśmy uroków pięknej polskiej jesieni… teraz pozostałjuż tylko nauka …, abyśmy wszyscy byli w lipcu 2021 tak samo szczęśliwi jak na tym ostatnim, wspólnym wyjeździe.