fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Wycieczka edukacyjna do Berlina

    Wczorajsza wycieczka do Berlina była niezwykłą przygodą dla uczniów klas anglojęzycznych. Grupa została podzielona na kilka zespołów. Każdy zespół otrzymał zestaw tajemniczych kopert, zawierających zestaw zadań, które prowadziły ich przez kolejne etapy tej wyjątkowej przygody. Wszystko rozpoczęło się na Alexanderplatz, gdzie w pierwszej kopercie znaleźli pierwszą zagadkę. Rozwiązywanie zadań i poszukiwanie odpowiedzi ukazywało im kierunek dalszej drogi. To była wspaniała okazja do współpracy i zespołowej pracy, ponieważ każde zadanie wymagało innych umiejętności i pomysłowości. Uczniowie byli podekscytowani i pełni energii, próbując odkryć tajemnice Berlina. Podążając za wskazówkami, przemierzali różne części miasta, odwiedzając ciekawe miejsca i atrakcje. W drodze do Checkpoint Charlie mieli okazję do odkrywania nie tylko historii Berlina, ale także do doświadczania kultury miasta i kontaktu z jego mieszkańcami. Kiedy dotarli na Checkpoint Charlie, poczuli niezwykłą atmosferę tego historycznego miejsca. Widok strażnika granicznego i replika dawnej strażnicy przypominał im o czasach, gdy Berlin był podzielony murem. Gra miejska była nie tylko zabawą, ale także okazją do nauki i poszerzania wiedzy o historii i kulturze Berlina. Uczniowie byli naprawdę zafascynowani i wdzięczni za tę wyjątkową przygodę. W drodze powrotnej w nagrodę za swoją pracę czekała na nich słodka niespodzianka. Z pewnością te wspomnienia pozostaną im na długo, a chwile spędzone w towarzystwie przyjaciół podczas tej wycieczki pozostaną w ich pamięci na zawsze.