fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Wyjazd do Plastinarium do Guben

    Profesor medycyny Gunther von Hagens otworzył w Guben unikalne w skali światowej pod względem walorów dydaktycznych PLASTINARIUM. Łączy ono pod jednym dachem wystawę ”KÖRPERWELTEN‟ („Świat ciała”) oraz praktyczną prezentację poszczególnych etapów plastynacji. Na 3.000 m2 powierzchni wystawowej w starannie odrestaurowanym budynku sukienniczym, po fabryce kapeluszy, zwiedzając Plastinarium mieliśmy możliwość wyczerpującego zapoznania się z anatomią ludzką i zwierzęcą oraz z samym procesem plastynacji a także poszczególnymi technikami preparacji. W oparciu o najnowocześniejszą technikę powstają w Guben preparaty naukowe oraz anatomiczne plastynaty pełnowymiarowe, mające za zadanie edukację zarówno lekarzy jak i laików.