fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Wykład na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach projektu edukacyjnego ,,Dzień Ziemi”

   W dniu 22.04.2022 uczniowie naszej szkoły z klasy 1AL,1BL,2Al,2BL uczestniczyli w wykładzie 

  nt.,,Jak zobaczyć niewidzialne z pomocą dźwięków – odkrywanie tajemnic dna jezior i innych akwenów.” prowadzonym przez dr hab.inż.Andrzeja Osadczuk. Zajęcia odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego . Prezentacja została przedstawiona w ciekawy sposób , mogliśmy dowiedzieć się o urządzeniach wykorzystywanych podczas badań dna jezior. Przy  zastosowaniu echosond i sonarów można stwierdzić rodzaj osadów występujących w zbiornikach wodnych oraz poznać inne przedmioty leżące na ich dnie.Poznaliśmy batymetrię jeziora Wigry ,jeziora Miedwie , a także dowiedzieliśmy się o pseudo delcie występującej na morzu Południowochińskim . Zainteresowała nas historia dotycząca badań prowadzonych w rzece Wiśle i znalezienie w nich skarbów skradzionych przez Szwedów podczas potopu. Znaleziono min : balustrady ,marmurowe posadzki, fontanny ,fragmenty schodów .Wykład zainspirował nas do dalszych spotkań z nauką na uczelni . 

  Opiekunami grupy młodzieży były :p. Monika Wiercińska, Weronika Migowicz, Sylwia Kowalczyk