fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Wyprawa edukacyjna do Amsterdamu

  W dniach 20 kwietnia 2024 roku uczniowie klas drugich I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wyruszyli na niezwykłą podróż do jednego z najbardziej fascynujących miast Europy – Amsterdamu. Ta wyjątkowa wycieczka klasowa, którą organizowaliśmy od dłuższego czasu, obiecywała mieszankę kultury, sztuki i natury – i nie zawiodła!

  Pierwszym punktem naszej podróży było Rijksmuseum, które jest perłą w koronie amsterdamskiej sceny muzealnej. Tutaj nasi uczniowie mieli okazję zanurzyć się w bogatej historii i dziedzictwie sztuki holenderskiej, podziwiając dzieła takich mistrzów jak Rembrandt czy Vermeer. Każda rzeźba i obraz były jak okno w czasie, otwierając przed nami panoramę epok, w których powstawały.

  Kolejnym przystankiem na naszej trasie był Stedelijk Museum, słynące z nowoczesnego i współczesnego sztuki. Tutaj nasi uczniowie mieli szansę zobaczyć, jak sztuka rozwijała się i ewoluowała w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Ekscytujące wystawy i interaktywne eksponaty wzbudziły w naszych uczniach kreatywność i refleksję nad współczesnymi trendami artystycznymi.

  Po głębokim zanurzeniu się w sztuce udaliśmy się na odrobinę świeżego powietrza i uciechy dla zmysłów w Ogrodach Keukenhof. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody i ogrodnictwa, gdzie miliony kwiatów w pełni kwitnienia malowały krajobraz w najpiękniejsze kolory. Spacerując po malowniczych alejkach, nasi uczniowie mogli cieszyć się aromatem tulipanów, narcyzów i hiacyntów, otuleni pięknem natury.

  Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem naszej podróży był wizyt w Hadze, stolicy Holandii. Tutaj nasi uczniowie mieli możliwość odkrywania bogatej historii i znaczenia tego miasta, będącego siedzibą rządu i instytucji międzynarodowych. Spacerując po ulicach tego majestatycznego miasta, odkrywaliśmy jego architektoniczne skarby i uczestniczyliśmy w fascynujących wydarzeniach kulturalnych.

  Podsumowując, wycieczka do Amsterdamu była dla nas niezapomnianym doświadczeniem, które połączyło edukację z przygodą i zabawą. Dzięki niej nasi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty, odkryć nowe pasje i zacieśnić więzi z kolegami. Amsterdam, z jego bogactwem kultury, sztuki i natury, na zawsze pozostanie w naszych sercach jako miejsce magicznych wspomnień i inspiracji.