fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Wyprawa edukacyjna do Wietnamu

  Wycieczka szkolna do Wietnamu, która odbyła się w dniach 14.01-27.01.24, była niezapomnianym doświadczeniem dla uczniów. Cała podróż rozpoczęła się lotem z Berlina do Doha, a stamtąd do stolicy Wietnamu, Hanoi.

  Po przylocie do Hanoi, uczniowie mieli okazję zwiedzić fascynujące miejsca w tym historycznym mieście. Odwiedzili malownicze świątynie, targi lokalne, a także skosztowali tradycyjnej kuchni wietnamskiej. Spacerując ulicami pełnymi życia, uczestnicy wycieczki mogli poznać unikalną atmosferę Hanoi.

  Następnie uczniowie udali się na rejs statkiem po zjawiskowym Zatoce Ha Long. Widok majestatycznych skał w wodach Zatoki Ha Long, porośniętych tropikalną roślinnością, z pewnością pozostawił niezapomniane wrażenia.

  Po opuszczeniu Ha Long Bay grupa kontynuowała podróż do kolejnych fascynujących miejsc, takich jak Hue i Hoi An. W Hue uczniowie mieli okazję odkryć bogatą historię Wietnamu, zwiedzając starożytne fortyfikacje, pałace i świątynie. W Hoi An, znanym z uroku swojego zabytkowego centrum, uczestnicy wycieczki mogli delektować się tradycyjnymi daniami i zakupami lokalnych rękodzieł.

  Pozostawiając wybrzeże, grupa wyruszyła na wycieczki rowerowe po wietnamskiej wsi, zanurzając się w autentycznym życiu wiejskim. To była okazja do bliższego poznania miejscowej społeczności i zrozumienia codziennego życia ludzi mieszkających na wsi.

  Kolejnym etapem podróży było przemieszczenie się do Ho Chi Minh City (dawniej Saigon), gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia tego dynamicznego miasta. Wizyta w Ho Chi Minh City obejmowała spacer po historycznym centrum, odwiedzenie muzeów oraz degustację lokalnych przysmaków.

  Nieodłącznym elementem programu było także zwiedzanie delty Mekongu. Uczniowie płynęli tradycyjnymi łodziami, poznawali lokalne zwyczaje i kulturę, a także próbowali egzotycznych owoców.

  Po pełnym wrażeń pobycie w Wietnamie, grupa powróciła do swojego rodzinnego miasta poprzez Doha. Wszyscy uczestnicy wycieczki z pewnością wrócili do domu z głowami pełnymi niezapomnianych wspomnień, wrażeń kulturowych i nowych doświadczeń.