fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Z wizytą na TARGU JAPOŃSKIM

  Targ Japoński na Netto Arenie w Szczecinie, który odbył się w dniu 2 marca 2024 roku, był niezwykłą okazją dla miłośników japońskiej kultury, sztuki i tradycji do zgłębienia bogactwa tego fascynującego kraju bez konieczności podróżowania tysięcy kilometrów. Grupa młodzieży wraz z nauczycielem języka japońskiego wyruszyła na to wydarzenie pełni ciekawości i gotowa na nowe doświadczenia.

  Już na wejściu do Netto Areny witała ich atmosfera pełna barw, dźwięków i zapachów, które przeniosły ich wprost do serca Japonii. Rozległe stoiska udekorowane tradycyjnymi japońskimi wzorami, niosły ze sobą aromaty egzotycznych potraw, zachęcając do degustacji i odkrywania nowych smaków.

  Na targu można było znaleźć bogaty wybór japońskich produktów – od tradycyjnych ubrań, takich jak kimona czy yukata, po ręcznie robione ozdoby i biżuterię. Artyści prezentowali swoje umiejętności w wykonywaniu kaligrafii oraz origami, fascynując widzów swoją precyzją i delikatnością.

  Nie zabrakło także atrakcji dla fanów japońskiej popkultury – miłośnicy mangi i anime mogli znaleźć unikatowe przedmioty związane z ich ulubionymi tytułami, a fani japońskiej muzyki mogli wziąć udział w koncertach i występach artystów z kraju kwitnącej wiśni.

  Dla uczniów było to nie tylko doskonałe uzupełnienie ich nauki języka, ale również inspirujące doświadczenie kulturowe, które otworzyło ich na nowe perspektywy i przybliżyło im nieznane dotąd aspekty japońskiego życia.

  Targ Japoński na Netto Arenie w Szczecinie był niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło uczestnikom przenieść się w świat orientalnej egzotyki, jednocześnie poszerzając ich horyzonty kulturowe i edukując ich na temat bogactwa tradycji japońskiej. Dzięki takim wydarzeniom możliwość poznania i zrozumienia innych kultur staje się łatwiejsza i bardziej dostępna dla wszystkich.