fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Zaczynamy z Kanji – japoński w naszej szkole

  Z dumą ogłaszamy, że uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego zbliżają się do końca rocznego kursu języka japońskiego. Po intensywnej nauce dwóch podstawowych alfabetów – hiragany i katakany – nadszedł czas na największe wyzwanie: Kanji. Kurs obejmował nie tylko teoretyczne aspekty nauki języka, ale także praktyczne zajęcia, w tym kaligrafię.

  Kanji, będące jednym z trzech głównych systemów pisma używanych w języku japońskim, składa się z tysięcy znaków. Wymaga to od uczniów nie tylko znajomości ich znaczenia, ale także precyzyjnego opanowania ich pisowni. Kanji mają swoje korzenie w starożytnych znakach chińskich, co dodaje dodatkowy wymiar historyczny i kulturowy do ich nauki.

  Dziś odbyły się pierwsze lekcje kaligrafii, podczas których uczniowie mieli okazję ćwiczyć pisanie 10 podstawowych znaków Kanji. Kaligrafia japońska, znana jako shodō, to sztuka, która łączy w sobie estetykę, precyzję i harmonię. Podczas zajęć uczniowie nie tylko poznawali techniki pisania, ale także zgłębiali filozofię stojącą za tą starożytną sztuką.

  Roczny kurs języka japońskiego w naszym liceum był pełen wyzwań, ale także niezwykle satysfakcjonujący. Uczniowie zdobyli solidne podstawy w języku japońskim, poznali kulturę Japonii i rozwijali swoje umiejętności w zakresie pisma. Zajęcia z kaligrafii są symbolicznym zwieńczeniem ich wysiłków, pokazując, jak daleko zaszli w swojej edukacyjnej podróży.

  Gratulujemy wszystkim uczniom wytrwałości i zaangażowania. Jesteśmy pewni, że umiejętności zdobyte podczas tego kursu będą dla Was cennym atutem w przyszłości. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że zainteresowanie kulturą japońską będzie Wam towarzyszyć przez całe życie.

  Dziękujemy również naszym nauczycielom za ich ciężką pracę i pasję, którą dzielili się z uczniami. To dzięki Wam ten kurs był tak wyjątkowy.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszych zajęć kaligrafii, gdzie można zobaczyć prace naszych uczniów i ich postępy w nauce Kanji.

  Serdecznie zapraszamy do dalszego śledzenia naszych działań i udziału w kolejnych kursach oraz wydarzeniach organizowanych przez nasze liceum!