fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Zdrowe życie to lepsze życie

    „Zdrowe życie to lepsze życie” to temat projektu, którym zajęła się klasa 2bl podczas szkolnych dni projektów w ostatni piątek. Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ ma odżywiania na nasze zdrowie i że źle dobrana dieta w istotny sposób wpływa na samopoczucie człowieka. Mając pewien zasób wiedzy, młodzi ludzie będą mogli wpłynąć  również na sposób żywienia w Zakupów spożywczych młodzież dokonuje raczej świadomie, a przynajmniej tak im się wydawało. Dziś bycie świadomym konsumentem wcale nie jest takie trudne. Pomoże w tym każda aplikacja, jak choćby „Zdrowe zakupy”, która w mgnieniu oka rozszyfruje dla nas wszystko to, co jest zdrowe. Pod koniec pracy młodzież musiała zweryfikować plany żywieniowe, które stworzyli na początku zajęć, gdyż nie wszystko było zdrowe. Uczniowie stworzyli tygodniowy plan posiłków w języku polskim i niemieckim. swoich domach rodzinnych.