fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Zdrowy styl odżywiania. Czy wiesz co jesz? Język niemiecki online

  Młodzież przygotowując różne potrawy nauczyli się przetwarzać i wzbogacać żywność w różne składniki „dopasowując” ją do swoich upodobań smakowych. Niestety, nie zawsze sposób przygotowania posiłków, a tym samym sposób odżywiania się młodych ludzi jest poprawny, to znaczy zdrowy. Istnieje wiele błędów w żywieniu się człowieka, których wynikiem jest także wiele chorób.

  Zasady racjonalnego żywienia zostały przedstawione na cyklu lekcji u Pana Makusa pt. gesund essen.

  Uczniowie tworzyli interaktywne prezentacje na temat rozkładu kalorii w ciągu dnia, wykonywali zadania ze słownictwa na temat zdrowego odżywiania. Tematem gramatycznym wmieszanym w całą lekcję były czasowniki modalne.