fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Zielone POLE – Zwolnieni z Teorii

  Dzisiaj, w murach naszej szkoły, rozbrzmiewał nieszmer uczniów, ale także głosy rolników. W ramach projektu „Zwolnieni z Teorii: Zielone Pole”, uczniowie klas pierwszych i drugich mieli niezwykłą okazję zanurzyć się w świat rolnictwa i zrozumieć jego istotę oraz wyzwania.

  Spotkanie z profesjonalistami z branży rolniczej okazało się prawdziwym eye-openerem dla młodych umysłów. Jednym z kluczowych punktów programu było poznanie skali zatrudnienia w polskim rolnictwie. Uczniowie dowiedzieli się, że ponad 11% populacji kraju pracuje w tej dziedzinie, co stawia rolnictwo w szeregu kluczowych sektorów gospodarki.

  Nie można zapominać o tym, że nie tylko liczby definiują rolnictwo, ale także jego praktyczna strona. Ekologiczna uprawa roślin stanowiła główny punkt zainteresowania podczas dzisiejszego wydarzenia. Rolnicy z pasją opowiadali o technikach, które pozwalają na uprawę zboża w sposób przyjazny dla środowiska. Od stosowania naturalnych nawozów po wykorzystanie energii odnawialnej – uczniowie mieli okazję spojrzeć na rolę rolnictwa w kontekście ochrony środowiska.

  Jednakże, rozmowy z ekspertami przyniosły także na światło dzienne trudności związane z pracą w polu. Młodzi adepci wiedzy odkryli, że rolnictwo to nie tylko idylliczne obrazy pól, ale także codzienna walka z naturą i okolicznościami niezależnymi od człowieka. Pogoda, szkodniki czy zmienne ceny na rynku – to tylko niektóre z wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się rolnicy.

  Spotkanie zakończyło się nie tylko wzbogaceniem wiedzy uczniów, ale także poszerzeniem ich horyzontów i zrozumieniem roli, jaką odgrywa rolnictwo w społeczeństwie. Projekt „Zwolnieni z Teorii: Zielone Pole” pokazał, że najbardziej wartościowe lekcje odbywają się poza murami szkolnymi, tam gdzie rzeczywistość spotyka się z teorią, tworząc niepowtarzalne doświadczenia edukacyjne.