fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Złote certyfikaty instaling dla naszych nauczycielek

    Właśnie minęła XV edycja na platformie instaling.pl. Uczniowie naszej szkoły utrwalają słówka z języka niemieckiego  od VIII edycji. Jedni uwielbiają,  inni z dużo mniejszym entuzjazmem podchodzą do tej formy nauki słówek, są też tacy, którzy na początku są bardzo sceptyczni ale po pewnym czasie zauważają, że to jednak „funkcjonuje”. Dlaczego taka forma nauki działa? Najlepsze efekty daje krótka, ale systematyczna nauka. To podobnie jak ze sportem lub innymi aktywnościami. Uczniowie robią codziennie kilkuminutowe sesje, poznają nowe słówka ale utrwalają też te, które zostały wcześniej poznane, a idealnie jest kiedy dodatkowo zainteresują się przykładowym zdaniem, ponieważ słówko podane w kontekście ma większą wartość, niż „wkute” bez kontekstu.

    Gratulacje dla naszej germanistki i anglistki.