fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Geografia na świeżym powietrzu

    W dniu 21 września uczniowie  klasy 3AL uczestniczyli w nietypowej lekcji z geografii przeprowadzonej poza murami szkoły.Tematem lekcji było przestawienie ,,Zróżnicowania narodowościowe i etnicznego ludności świata. Uczniowie dowiedzieli się o rasach ludzkich ,poznali ich charakterystyczne cechy

    Dowiedzieli się o mieszańcach rasowych :Metysach,Zambosach i Mulatach.Poznali  rozmieszczenie mniejszości narodowych i etnicznych na terenie Polski. Poruszyliśmy temat rasizmu podając przykład Nelsona Mandeli ,który z wielkim zaangażowaniem walczył w RPA o zniesienie segregacji rasowej.Zajęcia przeprowadzone przy sprzyjającej aurze były przyjęte z entuzjazmem przez uczniów naszej szkoły.